Skuteczne sposoby na cellulit – jakie będą najlepsze?

sposoby na cellulit

Cellulit to przypadłość dotykająca kobiety i jest określana jako skórka pomarańczowa. Jest to objaw nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów przemiany materii. Takie rozłożenie sprawia, że następuje obrzęk, który zakłóca obieg krwi i limfy. Z tego powodu na skórze pojawia się przypominająca skórkę pomarańczy struktura. W jej wymika skóra traci na jędrności, a jaj powierzchnia jest pełna zgrubień. Zmiany te najczęściej dotykają takich miejsc jak uda, ramiona, pośladki, brzuch czy biodra.


Menu:

Wybór sposobów na cellulit jest bezpośrednio związany z przyczyną jego pojawienia się

Ta nieprzyjemna dla oka kobiet przypadłość może się pojawić nie tylko z powodu predyspozycji czy choroby, ale także w wyniku niekorzystnego dla zdrowia trybu życia. Do pojawienia się cellulitu mogą przyczynić się takie czynniki jak:

  • praca w pozycji siedzącej, bez ruchu,
  • mała aktywność fizyczna,
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań(w tym bielizny wyszczuplającej, a nawet butów na wysokim obcasie),
  • palenie papierosów,
  • nieodpowiednia dieta,
  • wahania hormonalne.

Masażer na cellulit spowodowany otyłością

Jako skuteczny sposób na cellulit wymieniany jest najczęściej masażer na cellulit. Wystarczy w powtarzalnych okresach czasu wykonywać masaż za pomocą urządzenia oraz olejków takich jak rozmarynowy czy grapefruitowy. Z kolei zwolenniczki ruchu jako broni z cellulitem polecają rolki na cellulit. Jazda na rolkach również w takim wypadku angażuje części ciała, na których najczęściej pojawia się cellulit.

Kosmetyczka jako skuteczny sposób na cellulit

Oczywiście istnieją także zwolenniczki wykorzystania zabiegów kosmetycznych wykonywanych w gabinetach. Często w tym celu wykorzystywane są urządzenia typu derma roller na cellulit. Zabiegi z użyciem tego urządzenia także są niezwykle skuteczne.

Szczotka na cellulit do samodzielnego używania


Oczywiście w domu można wykorzystać taki przedmiot jak szczotka na cellulit. Szczotkowanie ciała każdego dnia po kilka minut sprawi, że pobudzimy krążenie, zredukujemy cellulit i ujędrnimy skórę. Dodatkowo podczas szczotkowania ścierany jest martwy naskórek, co przygotowuje skórę na przyjęcie substancji nawilżających i odżywczych z balsamu.

Czy można pokonać cellulit domowymi sposobami?

Według ekspertów domowe sposoby na cellulit dorównują drogim produktom dostępnym drogeriach. Oczywiście ważna jest regularność ich stosowania. Do podstawowych domowych sposobów na cellulit zalicza się peelingi jak solny(pobudza mikrokrążenie), cukrowy(łagodzi podrażnienia) czy kawowy(pobudza krążenie). Do tych peelingów wszystkie składniki znajdziemy w kuchni. Regularny peeling na cellulit daje niesamowite efekty, które są widoczne gołym okiem. Peeling kawowy na cellulit pozwala na użycie już wykorzystanej kawy(do jej zaparzenia). Dzięki temu nie trzeba wydawać fortuny na produkty antycellulitowe.

Podsumowując, cellulit nie oznacza końca świata!

Sposoby na cellulit są znane przez kobiety już od wielu lat, co pozwala na skuteczną z nim walkę. Kawa na cellulit jest od dawna wykorzystywana w wielu produktach, a wystarczy użyć pozostałości po porannej kawie. Sposób na cellulit nie musi być skomplikowany lecz przede wszystkim powinien być regularnie wykonywany.

Bibliografia

  1. Cellulit – praca przeglądowa; Rossi A.B., Vergnanini A.L.; Derm Estet, 2002, 1 (18), 4–10.
  2. Sposoby na… cellulit; Bagłaj M.; Ekspert Anti­‍‑Aging. 2006, 3, 8–13
  3. https://www.pum.edu.pl/
  4. Cellulite Solutions: Tips and Techniques to Lose the Lumps 52 brilliant ideas; Cherry Maslen, Linda Bird; Penguin, 2007; Wydawca Penguin, 2007; ISBN 0399533265, 9780399533266

Dodaj komentarz