Czy to cellulit wodny? Galeria zdjęć pacjentów i czytelników

Czy to cellulit wodny

Cellulit jest wynikiem nieprawidłowego, nierównomiernego rozwoju tkanki tłuszczowej, która wraz ze zwężonymi naczyniami krwionośnymi oraz zwiększonym w nich ciśnieniem, osłabionym metabolizmem oraz zwiększonym podziałem tkanki łącznej wpływa na zmiany w obrębie skóry. Zmiany o charakterze zgrubień, fałd, bruzd, nierówności, zagnieceń z efektem pomarańczowej skórki, pojawiają się najczęściej w kilku miejscach ciała. Cellulit, uwarunkowany w najszerszym stopniu przez zaburzenia hormonalne, tworzy się w wyniku zwiększonego poziomu estrogenów, powodujących zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i osadzanie się płynów w przestrzeniach międzykomórkowych. Proces ten prowadzi do powstawania obrzęków, a w efekcie cellulitu.


Menu:

Co nazywamy cellulitem wodnym?

Zaburzenia w krążeniu krwi oraz limfy są przyczyną powstawania cellulitu wodnego. Ta odmiana przypadłości jest zdecydowanie odmienna od cellulitu tłuszczowego i łatwiejsza do wyeliminowania. Nadmierne spożycie soli, siedzący tryb życia, zbyt częste noszenie butów na wysokim obcesie, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, mają wpływ na powstający często cellulit wodny. Ten rodzaj cellulitu jest zmianami na skórze, przedstawiającymi się w formie obrzęków, fali, wygląda w ten sposób:

cellulit wodny

Jak wygląda cellulit na pośladkach?

Cellulit na pośladkach spowodowany jest głównie przez brak aktywności fizycznej oraz nieregularne, niezdrowe odżywianie. Spożywanie posiłków wieczorem, brak ruchu oraz zbyt mało wody, dostarczanej organizmowi codziennie, prowadzi do powstawania zgrubień oraz pomarszczeń na skórze pośladków. Skóra traci swoją jędrność, jest wiotka i niezbyt elastyczna. Działanie progesteronu, powodującego szybszy podział tkanki łącznej oraz spowolnienie przepływu krwi w żyłach prowadzi do zmian we włóknach kolagenowych, poprzez które skóra traci elastyczność i sprężystość. Cellulit na pupie prezentuje się wyjątkowo nieestetycznie:

cellulit na pupie

Czy można jakoś zwalczyć taki cellulit w ciąży?

Aby wyeliminować zmiany, spowodowane cellulitem wodnym, wystarczy zmienić nawyki, mające wpływ na jego powstawanie. Oraz stosować kosmetyki, odpowiednie dla skóry ze skłonnością i problemem cellulitu. Zmiany skórne, spowodowane cellulitem, często ograniczają naszą aktywność, chęć wypoczynku w kostiumie kąpielowym, co znacznie wpływa na zwiększenie poziomu stresu, kompleksów, powodujących z kolei kłopoty zdrowotne, skłonności do niezdrowej diety, bogatej w cukier i sól. aby więc cieszyć się zdrową, elastyczną skórą, warto dbać o skórę w kilku aspektach. Zdrowa dieta poprawi metabolizm oraz funkcjonowanie całego organizmu.

Podsumowanie

Regularne odżywianie, w kilku mniejszych, zamiast jednej dużej, porcjach, przyczyni się do zmniejszenia nierównomiernego odkładania się tłuszczu. Zmiana trybu życia, uwzględniając uprawianie sportu, poprawi kondycję, wydolność oraz stan organizmu od wewnątrz i od zewnątrz. Skóra stanie się jędrna i pozbawiona nierówności. Dla kobiet w ciąży opracowano specjalne ćwiczenia, dzięki którym ograniczą one odkładanie się tłuszczu. Suplementy diety dodatkowo pomogą w walce z cellulitem.

Bibliografia

  1. Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska; Magdalena Ciupińska, Irena Eris, Anna Frydrych; Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2014; ISBN : 9788320045611
  2. Skóra pełna blasku; Karen Fischer; Illuminatio, 2016; ISBN: 978-83-65442-20-8

Dodaj komentarz