Jak walczyć z cellulitem, żeby ostatecznie wygrać?

jak walczyć z cellulitem

Cellulit, nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud oraz pośladków – zmora współczesnych kobiet i coś, czego usilnie próbują się pozbyć. Kwestia tego, przy specyficznym problemie typu cellulit jak zwalczyć takie zmiany nie jest prosta. Powstawanie cellulitu związane jest ze specyficznym dla kobiet mechanizmem tycia, którego typową morfologią jest gromadzenie tkanki tłuszczowej w obrębie ud oraz pośladków. Wiele kobiet podejmuje się odpowiedniego rodzaju aktywności i sprawdza, które na cellulit leczenie będzie najskuteczniejsze. Przyjrzyjmy się odpowiednim metodom terapii tych zmian estetycznych.


Menu:

Jak wywalczyć z cellulitem piękne ciało?

Istotnie, sama waga ciała i nagromadzenie tłuszczu nie jest istotą całego problemu. Nawet po odchudzaniu, w obrębie okolic objętych uprzednio cellulitem dostrzec można obwisłą skórę. Jest to o tyle problematyczne, iż usunięcie takiej skóry wymagać może niejednokrotnie interwencji chirurgicznej. Podejmowane są liczne starania mające na celu usuwanie nagromadzonego cellulitu. Sam obraz i mechanika zaburzenia sprawiają, iż kwestia tego jak usunąć cellulit z ud staje się jeszcze trudniejsza. Tkanka podskórna ulega otóż obrzękowi, co daje charakterystyczny obraz “skórki pomarańczowej”. Specyficzne zachowanie się tkanki tłuszczowej przyczynia się do istotnego utrudnienia sprawy, jak walczyć z cellulitem na udach.

Jak zwalczyć cellulit na udach i pośladkach raz na zawsze?

Uwzględniając wiele mechanizmów możliwe jest podjęcie następujących kroków. Zabiegi medycyny estetycznej bywają bardzo skuteczne – mezoterapia igłowa, zastrzyki z kwasu hialuronowego, preparaty witaminowe oraz lifting chemiczny lub zastosowanie botoksu. To wszystko w jakimś pewnym stopniu może rzeczywiście działać. Koszt tych zabiegów jest, jednakże wysoki. Kolejną uznaną metodą może się okazać również stosowanie specjalnego masażu, który pobudza funkcje regeneracyjne skóry, stymuluje rozwój naczyń oraz stymuluje komórki odpowiedzialne za produkcję elastyny oraz kolagenu.

Czy na cellulit leczenie suplementami ma sens?

I tak i nie.Wiele kobiet myśli nad tym, jak zlikwidować cellulit na udach z wykorzystaniem diety, ćwiczeń oraz odpowiednich suplementów. Jest to częściowo możliwe, jednakże przebadanych i skutecznych suplementów jest niewiele. Tylko sprawdzone i pochodzące z pełnego źródła, cechujące się odpowiednimi badaniami klinicznymi preparaty sprawiają, iż to jak zwalczyć cellulit na udach staje się sprawą o wiele prostszą. Suplementy mają podobnie oddziaływać jak zabiegi – stymulować odżywienie, podnosić elastyczność skóry i regulować ilość wody w skórze i tkance podskórnej. Najlepszy profil działania ze środków niefarmakologicznych ma leczenie cellulitu z wykorzystaniem odpowiedniego rodzaju kremów, balsamów i lotionów.

Podsumowując, mądre kobiety wiedzą, że preparat trzeba stosować regularnie

Doświadczenia kobiet stosujących kremy pielęgnacyjne są bardzo pozytywne. Warto się im przyjrzeć z bliska i docenić olbrzymi potencjał, który niesie codzienna pielęgnacja i odżywianie skóry z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów kosmetycznych. Wiele kobiet na pewno skorzysta na codziennej, właściwej pielęgnacji swojej skóry.

Bibliografia

  1. Pokonać cellulit; Raisin L.; Wiedza i Życie, Warszawa, 153
  2. Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?; Kociemba B.; Dermatologia i Uroda. 2007, 3–4
  3. Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji; Pieniążkiewicz J.M; Raabe, Warszawa, 2006, 3–13

Dodaj komentarz