Zabiegi na cellulit – co powinnaś o nich wiedzieć?

zabiegi na cellulit

Cellulit niemal każdej kobiecie na świecie spędza sen z powiek. Nie tyle choroba co defekt urody. Co zrobić z cellulitem przed sezonem na bikini? Jest to pytanie bardzo istotne dla wielu kobiet. Z tego powodu przed ciepłym sezonem rozpoczyna się walka z cellulitem. Rozpoczyna się zazwyczaj od domowych sposobów, które przynoszą efekt w niektórych rodzajach i stadiach cellulitu. Następny krok to wypróbowanie drogeryjnych produktów. W przypadku braku efektów poszukiwane są gabinety kosmetyczne oferujące najskuteczniejsze zabiegi na cellulit.


Menu:

Jaki zabieg na cellulit będzie najlepszy?


Na cellulit zabiegi są oferowane w niemal każdym większym gabinecie kosmetycznym. Powodem jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. w ramach zabiegów na cellulit należy wymienić takie usługi jak:

 • masaż na cellulit(wykonywany za pomocą specjalnej głowicy z wałeczkami),
 • mezoterapia na cellulit, czyli wstrzykiwanie pod skórę substancji poprawiających krążenie oraz przyśpieszających spalanie tkanki tłuszczowej,
 • ultradźwięki na cellulit, czyli zastosowanie sondy emitującej ultradźwięki, które przyspieszają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową.

Jednak zabiegu typu masaż na cellulit, to nie wszystko.

Oczywiście same, nawet te najbardziej skuteczne zabiegi na cellulit nie usuną raz na zawsze kłopotu z pomarańczową skórką. Skuteczność wykonywanych zabiegów na pewno zwiększy odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepsze zabiegi na cellulit powinny być wykonywane w seriach, gdyż pojedyncze zabiegi raczej nie przyniosą efektu.

Na cellulit zabiegi to tylko jedna z wielu metod, które są obecnie stosowane.

Bardzo pozytywne efekty w pielęgnacji skóry przynosi także masaż. Cellulit znika, gdy skóra jest regularnie pielęgnowana, masowana i nawilżana. To masaż cellulit świetnie zwalcza, a może być wykonywany nawet w domu w każdej wolnej chwili.

Czy istnieją przeciwwskazania zdrowotne dla takich zabiegów?

W przypadku zabiegów na cellulit niektóre kobiety powinny zachować ostrożność, gdyż niektóre schorzenia wykluczają możliwość zastosowania u nich tych zabiegów. Przede wszystkim zabiegom na cellulit nie powinny się poddawać kobiety, które posiadają takie schorzenia i stany jak:

 • zapalenie żył,
 • niewydolność nerek,
 • rozedma płuc,
 • epilepsja,
 • rak,
 • cukrzyca,
 • ciąża u kobiet.

Dodatkowo przed tego typu zabiegami(co najmniej 2 godziny przed) najlepiej jest nie spożywać posiłku, wypić przynajmniej 2 litry wody w dniu zabiegu, raczej unikać zabiegu w czasie miesiączki. Ponadto przeciwwskazaniem do zabiegu na cellulit jest także wysokie ciśnienie, uszkodzenia skóry czy świeże blizny, dermatozy, a nawet niewydolność wątroby. Zabiegi na cellulit powinny być wykonywane 2 razy w tygodniu, a po zauważeniu efektów zmniejszyć ilość do 1 zabiegu na tydzień. Należy również wykonywać zabiegi podtrzymujące efekt co najmniej jeden raz w miesiącu.

Zabiegi antycellulitowe mają na celu głównie zredukowanie uporczywej tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu czy przyspieszenie przepływu krwi i limfy.

Bibliografia

 1. Terapie antycellulitowe pod lupą; Kamińska A.; Cabines. 2008, 27, 18–19.
 2. Masaż odchudzający i antycellulitowy; Bury D.; Cabines. 2008, 30, 10–11
 3. Fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej; Kasprzak W., Mańkowska A.; PZWL, Warszawa 2010, 158–169
 4. Uderz w cellulit… falą ultradźwiękową; Zarębska A.; Medycyna Estetyczna i Anti­‍‑Aging, 2009, 2, 58–60

Dodaj komentarz