Zabiegi na cellulit – co powinnaś o nich wiedzieć?

zabiegi na cellulit

Cellulit niemal każdej kobiecie na świecie spędza sen z powiek. Nie tyle choroba co defekt urody. Co zrobić z cellulitem przed sezonem na bikini? Jest to pytanie bardzo istotne dla wielu kobiet. Z tego powodu przed ciepłym sezonem rozpoczyna się walka z cellulitem. Rozpoczyna się zazwyczaj od domowych sposobów, które przynoszą efekt w niektórych rodzajach i stadiach cellulitu. Następny krok to wypróbowanie drogeryjnych produktów. W przypadku braku efektów poszukiwane są gabinety kosmetyczne oferujące najskuteczniejsze zabiegi na cellulit.


Menu:

Jaki zabieg na cellulit będzie najlepszy?


Na cellulit zabiegi są oferowane w niemal każdym większym gabinecie kosmetycznym. Powodem jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. w ramach zabiegów na cellulit należy wymienić takie usługi jak:

 • masaż na cellulit(wykonywany za pomocą specjalnej głowicy z wałeczkami),
 • mezoterapia na cellulit, czyli wstrzykiwanie pod skórę substancji poprawiających krążenie oraz przyśpieszających spalanie tkanki tłuszczowej,
 • ultradźwięki na cellulit, czyli zastosowanie sondy emitującej ultradźwięki, które przyspieszają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową.

Jednak zabiegu typu masaż na cellulit, to nie wszystko.

Oczywiście same, nawet te najbardziej skuteczne zabiegi na cellulit nie usuną raz na zawsze kłopotu z pomarańczową skórką. Skuteczność wykonywanych zabiegów na pewno zwiększy odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepsze zabiegi na cellulit powinny być wykonywane w seriach, gdyż pojedyncze zabiegi raczej nie przyniosą efektu.

Na cellulit zabiegi to tylko jedna z wielu metod, które są obecnie stosowane.

Bardzo pozytywne efekty w pielęgnacji skóry przynosi także masaż. Cellulit znika, gdy skóra jest regularnie pielęgnowana, masowana i nawilżana. To masaż cellulit świetnie zwalcza, a może być wykonywany nawet w domu w każdej wolnej chwili.

Czy istnieją przeciwwskazania zdrowotne dla takich zabiegów?

W przypadku zabiegów na cellulit niektóre kobiety powinny zachować ostrożność, gdyż niektóre schorzenia wykluczają możliwość zastosowania u nich tych zabiegów. Przede wszystkim zabiegom na cellulit nie powinny się poddawać kobiety, które posiadają takie schorzenia i stany jak:

 • zapalenie żył,
 • niewydolność nerek,
 • rozedma płuc,
 • epilepsja,
 • rak,
 • cukrzyca,
 • ciąża u kobiet.

Dodatkowo przed tego typu zabiegami(co najmniej 2 godziny przed) najlepiej jest nie spożywać posiłku, wypić przynajmniej 2 litry wody w dniu zabiegu, raczej unikać zabiegu w czasie miesiączki. Ponadto przeciwwskazaniem do zabiegu na cellulit jest także wysokie ciśnienie, uszkodzenia skóry czy świeże blizny, dermatozy, a nawet niewydolność wątroby. Zabiegi na cellulit powinny być wykonywane 2 razy w tygodniu, a po zauważeniu efektów zmniejszyć ilość do 1 zabiegu na tydzień. Należy również wykonywać zabiegi podtrzymujące efekt co najmniej jeden raz w miesiącu.

Zabiegi antycellulitowe mają na celu głównie zredukowanie uporczywej tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu czy przyspieszenie przepływu krwi i limfy.

Bibliografia

 1. Terapie antycellulitowe pod lupą; Kamińska A.; Cabines. 2008, 27, 18–19.
 2. Masaż odchudzający i antycellulitowy; Bury D.; Cabines. 2008, 30, 10–11
 3. Fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej; Kasprzak W., Mańkowska A.; PZWL, Warszawa 2010, 158–169
 4. Uderz w cellulit… falą ultradźwiękową; Zarębska A.; Medycyna Estetyczna i Anti­‍‑Aging, 2009, 2, 58–60

7 Odpowiedzi do Zabiegi na cellulit – co powinnaś o nich wiedzieć?

 1. Karola pisze:

  Myślę, że zbyt bałabym iść na zabieg. Kurde to tylko cellulit, a jest tyle świetnych preparatów, żeby go zniwelować.

 2. pixie3 pisze:

  Mam niestety cukrzycę i właśnie dlatego nie mogłam zdecydować się na zabieg. Ale to była dobra decyzja, bo dzięki temu znalazłam Cellutix, o którym ktoś wyżej wspomniał. Potwierdzam – szybkie efekty, skóra gładziutka i przyjemna w dotyku. 🙂

 3. gabi93 pisze:

  Nie stać mnie na zabieg niestety, chociaż marzy mi się on już od dawna. Poza tym i tak pewnie nie usunąłby wszystkie trwale. Nadal trzeba byłoby dbać o swoje ciało. :/

  • Maryś pisze:

   No dokładnie. Tutaj nie ma prostego i szybkiego wyjścia. Jak chce się dobrze wyglądać, to terzba być cierpliwym i inwestować w siebie. 🙂

 4. Jagoddd pisze:

  Największy cellulit mam zawsze przed okresem. Dosłownie wtedy puchnę. Już nie wiem, czy nie wybrać się do lekarza…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześćdziesiąt cztery ÷ = 8