Tabletki na cellulit czy inne preparaty? Co wybrać?

tabletki na cellulit

Nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, prowadzące do występowania zgrubień, bruzd, efektu pomarańczowej skórki, nazywane jest lipodystrofią typu kobiecego. Nic innego, jak cellulit jest wynikiem procesów, zachodzących nieprawidłowo w tkance podskórnej i skórze właściwej. Zaburzenie metabolizmu,zwężenie naczyń krwionośnych oraz nieprawidłowy podział tkanki łącznej, na które szczególnie narażone są kobiety w okresie ciąży, karmiące piersią, ograniczające aktywność fizyczną, objawia się bezlitośnie w postaci nieestetycznych zmian na udach, pośladkach, biodrach i skórze brzucha. Istnieje wiele sposobów walki z cellulitem, jednak najpopularniejszym, jest stosowanie skutecznych kosmetyków.

Wybór tabletek na cellulit a ich skład

Zróżnicowane, bogate składy preparatów antycellulitowych tworzą niemałe zamieszanie przy wyborze najskuteczniejszego specyfiku na cellulit. Tabletki to suplement, nad którym zastanawiają się osoby, głównie ze względu czy subtancja zawarta w środku nie będzie działać na problem od wewnątrz organizmu, warto zapoznać się ze składem, porównać i wybrać najlepszy. Jeśli chodzi o preparaty na cellulit, działające od zewnątrz, warto sięgnąć po olejki na cellulit, które w formie masażu połączonego z poprawą ukrwienia skóry dzięki rękawicy masującej, mechanicznie pobudzają skórę do prawidłowego funkcjonowania. Olejek na cellulit oraz regularne masaże to skuteczne rozwiązanie, mimo że ludzie najczęściej decydują się na tabletki na cellulit.

Inne preparaty na cellulit warte uwagi

Wiele firm kosmetycznych, oferujących kosmetyki antycellulitowe, kusi konsumentki wyjątkowością swojego produktu, udowadniając jego rzekome, rewelacyjne efekty. Reklama dźwignią handlu, jednak skuteczność niezbyt często wiąże się z głośnymi zapewnieniami. O najwyższej skuteczności produktu najlepiej przekonać się samemu, testując kosmetyki oraz dobierając najodpowiedniejszy do swoich potrzeb. Jeżeli jednak nie mamy ochoty, czasu, ani nadmiaru środków, by na własnych błędach przekonać się o ty, który kosmetyk będzie najlepszy, warto skorzystać z doświadczeń osób, które przetestowały kosmetyki i dzielą się swoimi opiniami. Na podstawie opinii kobiet można ułożyć swoisty ranking antycellulitowy.

Ranking preparatów antycellulitowych

Porównanie warto zacząć od preparatu, który dzięki swojemu wyjątkowemu składowi oraz szybkiemu działaniu sprawia, że cellulit pozostaje przykrym wspomnieniem.

Cellutix zostawia w tyle konkurencję

Stosowany Cellutix przez okres trzech miesięcy sprawia, że bez kompleksów można pojawić się na plaży, w dodatku w bikini…

Serum na cellulit Vialise

Nowość na rynku, Vialise, innowacyjnie działa od zewnątrz, rozpracowując problem cellulitu od wewnątrz, rozbijając komórki tłuszczowe. Serum na cellulit, Vialise, wkracza na drugie miejsce dzieki drwutorowemu działaniu, wspomagającemu również działanie układu krwionośnego.

Olejek na cellulit firmy Oligo .DX

Kosmetyk Oligo .DX, dzięki nanosomowej technilogii pozwala wniknąć składnikom aktywnym wgłąb skóry, przyspieszając efekty.

Polska firma Tołpa

Polski akcent wśród skutecznych kosmetyków to firma Tołpa oraz jej linia Dermo Body Cellulite, która dzięki usprawnieniu drenażu skóry, przynosi spodziewane efekty szybko i skutecznie.

Podsumowanie

Preparaty doustne, suplementy diety, tabletki na cellulit, pozwalają w dużej mierze przyczynić się do redukcji cellulitu, jednak ich działanie nie jest kompleksowe. Tabletki cellulit ograniczają, działając na metabolizm i poprawę krążenia, jednak dla osiągnięcia efektu warto stosować dietę, ćwiczenia, sprawdzone leki na cellulit i odpowiednie kosmetyki. Cellutix zdecydowanie wygrywa.

Bibliografia

 1. The science of cellulite treatment and its long-term effectiveness; Wassef C1, Rao BK; Clin Dermatol. 2013; źródło: US National Library of Medicine National Institutes of Health
 2. Słownik kosmetyczny; Fey H., Petsitis X.; Medpharm, Wrocław 2011, 40–41
 3. Cellulit – praca przeglądowa; . Rossi A.B., Vergnanini A.L.; Derm Estet. 2002, 1 (18), 4–10

6 Odpowiedzi do Tabletki na cellulit czy inne preparaty? Co wybrać?

 1. Maria Z. pisze:

  Dzień dobry!
  Bardzo mnie państwo zaciekawili wyżej wspomnianym preparatem. Z miłą chęcią bym go wypróbowała. 🙂

 2. bogna34 pisze:

  Fajny artykuł! Dużo się z niego dowiedziałam, ale nigdy wcześniej nie słyszałam o tym preparacie na cellulit. Czy ktoś go może używał?

  • Mimmi pisze:

   Ja osobiście nie, ale moja kumpelka mnie do niego usilnie namawia… Waham się jeszcze, ale efekty dawał naprawdę dobre.

   • Violka pisze:

    Cellutix serio działa. Nie miałam skuteczniejszego kremu, naprawdę. Myślę, że spokojnie możesz go zamówić, bo to jedna z najlepszych opcji, jeśli chodzi o balsamy na cellulit. Vichy takiego efektu nie dawał np.

 3. bogna34 pisze:

  A czy ten Cellutix można stosować też do skóry bardzo wrażliwej? Mam taką i niestety wszystkie antycellulitowe balsamy, które rozgrzewają bądź chłodzą podrażniają moją skórę. :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *