Tabletki na cellulit czy inne preparaty? Co wybrać?

tabletki na cellulit

Nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, prowadzące do występowania zgrubień, bruzd, efektu pomarańczowej skórki, nazywane jest lipodystrofią typu kobiecego. Nic innego, jak cellulit jest wynikiem procesów, zachodzących nieprawidłowo w tkance podskórnej i skórze właściwej. Zaburzenie metabolizmu,zwężenie naczyń krwionośnych oraz nieprawidłowy podział tkanki łącznej, na które szczególnie narażone są kobiety w okresie ciąży, karmiące piersią, ograniczające aktywność fizyczną, objawia się bezlitośnie w postaci nieestetycznych zmian na udach, pośladkach, biodrach i skórze brzucha. Istnieje wiele sposobów walki z cellulitem, jednak najpopularniejszym, jest stosowanie skutecznych kosmetyków.


Menu:

Wybór tabletek na cellulit a ich skład

Zróżnicowane, bogate składy preparatów antycellulitowych tworzą niemałe zamieszanie przy wyborze najskuteczniejszego specyfiku na cellulit. Tabletki to suplement, nad którym zastanawiają się osoby, głównie ze względu czy subtancja zawarta w środku nie będzie działać na problem od wewnątrz organizmu, warto zapoznać się ze składem, porównać i wybrać najlepszy. Jeśli chodzi o preparaty na cellulit, działające od zewnątrz, warto sięgnąć po olejki na cellulit, które w formie masażu połączonego z poprawą ukrwienia skóry dzięki rękawicy masującej, mechanicznie pobudzają skórę do prawidłowego funkcjonowania. Olejek na cellulit oraz regularne masaże to skuteczne rozwiązanie, mimo że ludzie najczęściej decydują się na tabletki na cellulit.

Ranking preparatów antycellulitowych

Porównanie warto zacząć od preparatu, który dzięki swojemu wyjątkowemu składowi oraz szybkiemu działaniu sprawia, że cellulit pozostaje przykrym wspomnieniem.

1. Cellactiv zostawiają w tyle konkurencję

Tabletki Cellactiv

Jest topowym produktem, zwalczającym cellulit w każdej jego formie i stadium rozwoju.
Niezależni eksperci, na podstawie szeregu przeprowadzonych testów, wykazali jego niezwykłą skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Rezultaty w postaci świetnie naciągniętej i jędrnej skóry to nic nadzwyczajnego po zastosowaniu tego preparatu. Stosowany  przez okres trzech miesięcy sprawia, że bez kompleksów można pojawić się na plaży, w dodatku w bikini… Tak więc drogie Panie, nie ma się nad czym zastanawiać, i jeżeli zależy Wam na naprawdę ekstremalnej skuteczności, wybór jest naprawdę prosty – Cellactiv.

Tabletki dostępne na stronie https://cellactiv.pl/

2. Serum na cellulit Vialise

Vialise krem

Jest kompleksowym serum antycellulitowym, bazującym na naturalnych składnikach, takich jak ekstrakt z bylicy, bluszczu czy kasztanowca. Dodatkowo zawiera kofeinę, rutynę oraz kwas askorbinowy, które w skuteczny sposób naciągają skórę. Przeprowadzone testy wykazują jego skuteczność, jednak krem nie jest tak efektywny jak zwycięzca rankingu- Cellactive. Serum na cellulit, Vialise, wkracza na drugie miejsce dzięki dwutorowemu działaniu, wspomagającemu również działanie układu krwionośnego.

3. Olejek na cellulit firmy Oligo .DX

Oligo DX

Oligo. DX to preparat o działaniu antycellulitowym, który według zapewnień producenta zapewnić ma zdrowy wygląd naszej skóry na pośladkach poprzez zawarty w nim Hydrocyl, czy skrzyp polny.
Środek ten nie wymaga wmasowywania, należy go jedynie rozprowadzić na ciele. Producent zapewnia o bezpieczeństwie i skuteczności jego działania, rezultat jednak u większości ankietowanych dziewczyn okazał się mierny, ponieważ skóra w smarowanych miejscach nie naciągnęła się, a cellulit pozostał w niezmienionej formie.

4. Polska Tołpa Dermo Body Cellulite

Dermo Body Cellulite

Polski akcent w naszym zestawieniu, wyprodukowany przez podwrocławską firmę Tołpa środek na cellulit, wyróżnia się niską ceną i solidnym działaniem w zwalczeniu pomarańczowej skóry. Jego działanie wspomaga usuwanie nadmiaru wody i usuwa toksyny, co prowadzi do wygładzenia nierówności i poprawy jędrności ciała. Po wypróbowaniu serum rezultaty jednak odbiegły od zapewnianych, ponieważ redukcja cellulitu może nastąpiła, jednak w bardzo minimalnym stopniu.

5. Bingospa

Bingospa

Preparat ujędrniający, służący do zabiegów typu „body wrapping”. Składający się z olejków: cynamonowego, goździkowego i pomarańczowego, środek po zakładanych dwóch zabiegach przejawia dość niewielkie właściwości odchudzające czy spalające tłuszcz. Jego cena jest również niezbyt zachęcająca, ponieważ kosztuje więcej niż każdy ze skuteczniejszych od niego preparatów.

6. Antycellulitowe serum Yonelle

serum Yonelle

Yonelle to preparat służący do codziennej pielęgnacji skóry ze skłonnością do powstawania cellulitu, lub już go posiadającą. Według zapewnień producenta wspiera on lipolizę tłuszczy, co w teorii ma doprowadzić do redukcji obwodów skóry i ją w znaczy sposób wygładzić.
Teoria a praktyka to jednak dwie odrębne sprawy, co wynika z testów produktu. Preparat nie wykazał się zakładanym przez producenta działaniem, skóra po zastosowaniu pozostała w niezmienionej formie a cellulit nie zniknął.

7. Sinal

Sinal

Sinal jest naturalnym preparatem w skład którego wchodzą takie składniki jak algi czy wyciąg z kasztanowca. Ingredienty te mając mieć korzystny wpływ na usuwanie nadmiaru wody, czy wzmacnianie popękanych naczynek krwionośnych. Efekty działania powinny być już widocznie po jedenastu dniach od zaczęcia kuracji, jednak podczas testów w 14 dniu skóra jest właściwie taka jak była przed kuracją, może delikatnie bardziej naciągnięta.

8. Żel-krem Timwewise Body 

Timewise Body

Preparat to Połączenie składników takich jak kofeina, kwas glikolowy czy olej argonowy. Mają one zapewnić skuteczność oraz bezpieczeństwo użytkowania już po 3 tygodnia od zaczęcia kuracji. Przeprowadzone testy nie wykazały jednak większych zmian w naskórku, co prowadzi do prostego wniosku o jego nikłej skuteczności działania.

Inne preparaty na cellulit warte uwagi

Wiele firm kosmetycznych, oferujących kosmetyki antycellulitowe, kusi konsumentki wyjątkowością swojego produktu, udowadniając jego rzekome, rewelacyjne efekty. Reklama dźwignią handlu, jednak skuteczność niezbyt często wiąże się z głośnymi zapewnieniami. O najwyższej skuteczności produktu najlepiej przekonać się samemu, testując kosmetyki oraz dobierając najodpowiedniejszy do swoich potrzeb. Jeżeli jednak nie mamy ochoty, czasu, ani nadmiaru środków, by na własnych błędach przekonać się o ty, który kosmetyk będzie najlepszy, warto skorzystać z doświadczeń osób, które przetestowały kosmetyki i dzielą się swoimi opiniami. Na podstawie opinii kobiet można ułożyć swoisty ranking antycellulitowy.

Podsumowanie

Preparaty doustne, suplementy diety, tabletki na cellulit, pozwalają w dużej mierze przyczynić się do redukcji cellulitu, jednak ich działanie nie jest kompleksowe. Tabletki cellulit ograniczają, działając na metabolizm i poprawę krążenia, jednak dla osiągnięcia efektu warto stosować dietę, ćwiczenia, sprawdzone leki na cellulit i odpowiednie kosmetyki. Cellactiv zdecydowanie wygrywa.

Bibliografia

  1. The science of cellulite treatment and its long-term effectiveness; Wassef C1, Rao BK; Clin Dermatol. 2013; źródło: US National Library of Medicine National Institutes of Health
  2. Słownik kosmetyczny; Fey H., Petsitis X.; Medpharm, Wrocław 2011, 40–41
  3. Cellulit – praca przeglądowa; . Rossi A.B., Vergnanini A.L.; Derm Estet. 2002, 1 (18), 4–10

Dodaj komentarz